cizoltech.sk
ikona mobil cizoltech +421 905 200 601
ikona mail cizoltech izolacie@cizoltech.skFúkaná izolácia: Aké prináša benefity a bude vhodným riešením aj pre vás?

NÁŠ BLOG


streikané izolácie

Blog
26.01.2022
#Tipy & triky
Kvalitné, striekané izolácie CizolTech

Na izoláciu nehnuteľností sa v dnešnej dobe kladie veľký dôraz. A to nielen v prípade stavby nových objektov, ale aj pri rekonštrukcii starších. Vyberať si pritom môžete z viacerých materiálov a technológií ich aplikácie. Obľúbeným moderným riešením sú práve fúkané izolácie. Tie prinášajú niekoľko jedinečných výhod, ktoré sa oplatí poznať.

Pri zatepľovaní stavieb je potrebné klásť dôraz aj na stropy a strechy. Práve cez tie uniká veľká časť tepla, keďže teplý vzduch v dôsledku nižšej hustoty prirodzene stúpa smerom nahor. Pri snahe o izolovanie stropov a strešných konštrukcií však môžete často naraziť na problém v podobe nerovnomerných povrchov.

Medzery medzi jednotlivými trámami sú častokrát príliš malé. Nehovoriac o elektroinštalácii či rozvodoch rekuperácie, ktoré zabraňujú súvislému rozloženiu klasickej doskovej izolácie. Práve v dôsledku dispozične komplikovanejších plôch je na izoláciu striech a stropných konštrukcií vhodné použiť fúkanú izoláciu.

Fúkaná verzus dosková izolácia

Fúkaná izolácia sa aplikuje prostredníctvom prúdu vzduchu z turbín cez hadicu. Teda, dá sa jednoducho naniesť do akejkoľvek medzery. Materiál izolácie veľmi rýchlo vyplní celý povrch, a to aj najmenšie škáry a tvarové nezrovnalosti. Výsledkom je súvislá izolačná vrstva bez akýchkoľvek tepelných mostov. To je veľký benefit v porovnaní s doskovou izoláciou, ktorá sa musí prácne rezať a spájať.

Rýchla aplikácia

V prípade fúkanej izolácie nie je potrebné riešiť skladovanie materiálu a postupnú montáž. Pomocou moderného zariadenia, ktoré je častokrát súčasťou vozidla, sa izolácia jednoducho aplikuje v priebehu 4 – 6 hodín. Nie je potrebné vopred vypratávať priestory.

Značnou výhodou je aj skutočnosť, že izoláciu je možné aplikovať za každého počasia, v ktoromkoľvek ročnom období.

Výborné izolačné schopnosti

V porovnaní s doskovou izoláciou poskytuje fúkaná lepšie izolačné schopnosti, keďže dokáže dokonale vyplniť všetky škáry. V zime tak môže ušetriť 30 – 50 % nákladov na energie v porovnaní s neizolovanou stavbou. Počas leta zas oceníte, že interiér sa vďaka nej nebude tak prehrievať. Výhodou sú taktiež dobré zvukovo-izolačné vlastnosti.

Kde sa využíva fúkaná izolácia?

Fúkaná izolácia sa najčastejšie aplikuje v prípade drevených trámových stropov, nízkych krovov, podkroví, pultových či dvojplášťových striech. Hrúbka izolačnej vrstvy sa obvykle pohybuje na úrovni 250 – 500 mm. Vďaka nízkej hustote sa izolačný materiál vyznačuje malou hmotnosťou, teda nevytvára nadmerne vysokú záťaž na konštrukciu stavby.

Materiály fúkaných izolácií

Moderné fúkané izolácie môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Ich spoločným znakom je nízka hmotnosť, odolnosť voči požiaru či škodcom. Naviac, neobsahujú chemické látky, ktoré by mohli negatívne narušiť mikroklímu v interiéri. Sú tak zdravotne nezávadné. V neposlednom rade, vyznačujú sa výbornou priľnavosťou k rôznym materiálom a dlhou životnosťou.

Fúkaná izolácia z minerálnej čadičovej vlny

Tento druh izolácie sa vyrába tavením čadiča, má teda čisto prírodný pôvod. Získaný materiál je však upravovaný, aby nebol nasiakavý. Nemusíte sa tak obávať, že prirodzene navlhne a začnú sa v ňom tvoriť plesne.

Celulózová izolácia

Na výrobu celulózovej izolácie sa využíva recyklovaný papier, ktorý je špeciálne modifikovaný tak, aby poskytoval čo najlepšie izolačné schopnosti. Získaný materiál nie je horľavý a nepriťahuje škodcov. Podobnou alternatívou môže byť izolácia z drevených vlákien.

Izolácia z minerálnej vlny zo sklených vlákien

Izolácia zo sklených vlákien sa vyrába tavením recyklovaného skla a pieskovca. Výsledkom je jemná štruktúra, ktorá minimalizuje riziko vzniku tepelných mostov. Výhodou je taktiež výborná odolnosť voči sadaniu – materiál sa časom nezmrašťuje a nestráca svoje vlastnosti.

Pokiaľ fúkaná izolácia zaujala aj vás a chceli by ste o nej získať viac informácií, neváhajte nás kontaktovať. Pomôžeme vám navrhnúť optimálne riešenie zateplenia vašej stavby a vypracujeme cenovú ponuku na mieru.

 Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho so svojími priateľmiČlánky ktoré by sa Vám mohli páčiť


Neváhajte nás kontaktovať

SME CIZOLTECH

V prípade dodatočných otázok alebo cenovej ponuky nás neváhajte kontaktovať či už telefonicky alebo cez kontaktný formulár.Elektroinštalácie a kamerové systémy

Sádrokartónové systémy


Váš e-mail

Váš telefón

Predmet správy


Správa


Obchodné informácie

CREATIVE SAN, s. r. o.
Smreková 3094/15
010 07 Žilina

IČO 46961429
DIČ 2023656954
IČ DPH SK2023656954

Kde nás nájdete ?

Žilinská cesta 559
Lietavská Lúčka 013 11

Pre konkrétne požiadavky neváhajte smerovať na patričné oddelenie.


© 2021 CIZOLTECH všetky práva vyhradené | O tento web sa stará KRIM TEAM| Optimized by dudik.net