cizoltech.sk
ikona mobil cizoltech +421 905 200 601
ikona mail cizoltech izolacie@cizoltech.skPoznáte výhody striekaných PUR izolácií? Takto vám dokážu ušetriť tisícky eur!

NÁŠ BLOG


streikané izolácie

Blog
06.11.2021
#Tipy & triky
Kvalitné, striekané izolácie CizolTech

Pokiaľ uvažujete nad rekonštrukciou alebo stavbou nehnuteľnosti, nevyhnete sa téme izolácie. Tej by ste mali venovať dostatok pozornosti. Totižto, práve izolácia vám dokáže ušetriť stovky eur ročne na kúrení, zabezpečí vyváženú vlhkosť v interiéri a eliminuje hluk z okolia. Ako v týchto oblastiach obstojí moderná PUR pena? Čím všetkým sa odlišuje od iných izolantov a ktoré cenné benefity vám poskytne?

Spôsob aplikácie zohráva dôležitú úlohu

PUR pena sa aplikuje prostredníctvom špeciálnych striekacích pištolí svetoznámej značky Graco. Po uvoľnení z pištole rýchlo expanduje, pričom táto skutočnosť prináša jeden obrovský benefit – izolácia dokonale vyplní priestor medzi danými materiálmi a dostane sa aj do najmenších škár. Značnou výhodou je výborná priľnavosť peny k iným materiálom.

Túto výhodu iné izolanty nemajú. Pri aplikácii akéhokoľvek iného izolačného materiálu vznikajú technologické medzery a škáry, ktoré je problém úplne eliminovať. Môžete mať aj tú najdokonalejšiu doskovú izoláciu na svete, avšak pokiaľ nevie dokonale priľnúť na povrch, teplo bude prechádzať cez drobné medzierky. Tým sa jej izolačné vlastnosti značne zhoršujú.

Rýchle nanesenie bez veľkých zvyškov

Benefitom je, že PUR pena sa jednoducho nastrieka na pripravenú plochu. Proces aplikácie je tak rýchly. Po vytvrdnutí sa môžu odstrániť drobné prebytky materiálu. Na druhej strane, izolačné dosky vyžadujú viac práce. Musia sa narezať do požadovaného tvaru, čo zaberá veľa času. Naviac, vzniká pri tom množstvo nepoužiteľného odpadu, čím sa zvyšuje ekologická záťaž.

Výborné izolačné vlastnosti

Existuje viacero druhov PUR peny, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami. Pokiaľ sa o nich chcete dozvedieť viac, odporúčame vám prečítať si TENTO článok na našom blogu . Všetky typy sa však vyznačujú nízkym koeficientom tepelnej vodivosti, ktorý je vyjadrený písmenom lambda.

Len pre porovnanie, penový polystyrén má koeficient tepelnej vodivosti na úrovni 0,033 W/mK. V prípade celulózovej izolácie sa pohybuje v hodnotách približne 0,038 W/mK. Ak si vezmeme PUR izoláciu s tvrdou alebo polotvrdou uzavretou bunkovou štruktúrou, jej koeficient tepelnej vodivosti dosahuje hodnoty 0,027, respektíve, 0,024 W/mK. Menej vedú teplo, inými slovami, oveľa lepšie izolujú.

Hydroizolačné schopnosti

PUR peny na jednej strane zabezpečujú izoláciu od vody, no na druhej strane umožňujú výmenu vzdušnej vlhkosti medzi interiérom a exteriérom. Teda, nestane sa vám, že napríklad v podkroví sa bude hromadiť vlhkosť a vzniknú plesnivé miesta. Veľkou výhodou je skutočnosť, že striekaná PUR izolácia na rozdiel od minerálnej vlny neabsorbuje vlhkosť.

Zvuková izolácia

V neposlednom rade, PUR pena poskytuje dokonalú zvukovú izoláciu. To oceníte najmä v prípade izolovania stien a striech nehnuteľností, ktoré sa nachádzajú v blízkosti cesty, železnice alebo priemyslu.

Chemická stálosť a dlhá životnosť

Striekaná PUR pena je zdravotne nezávadným materiálom, ktorý do ovzdušia neuvoľňuje žiadne nežiaduce chemické prvky. Vyznačuje sa veľmi dobrou odolnosťou voči poveternostným vplyvom vrátane UV žiarenia. Kvalitná PUR pena má preto dlhšiu životnosť ako mnohé iné izolanty.

Naviac, všetky druhy PUR izolácií zabraňujú tvorbe plesní a odpudzujú hlodavcov (kuny, myši a podobne), ktoré znepríjemňujú obyvateľom domu život.

Spojitosť izolácie a tepelné mosty

Pri spájaní niektorých izolantov (napríklad, polystyrénových dosiek) dochádza k tvorbe tepelných mostov. Tie znižujú tepelnoizolačné vlastnosti, vznikajú v nich rôzne napätia a s postupom času sa môžu vytvárať trhliny. Keďže PUR pena tvorí jednoliatu izolačnú plochu, nevznikajú v nej žiadne tepelné mosty. Aj preto má tak dobrú životnosť a odolnosť.

Priaznivé mechanické vlastnosti

Vďaka dobrým pevnostným vlastnostiam dokáže striekaná PUR izolácia prispievať k zosilneniu konštrukcií. Zároveň sa však vyznačuje istou mierou pružnosti a poddajnosti. Prispôsobuje sa tak malým pohybom konštrukcie bez toho, aby v nej vznikali trhliny.

Keď si všetky tieto vlastnosti striekanej PUR izolácie sčítate, vyjde vám, že sa jedná o skutočne pozoruhodný izolant. Dokáže vám ušetriť množstvo času, financií a starostí. Aj vďaka tomu je návratnosť investície do PUR peny častokrát rýchlejšia ako v prípade iných izolačných materiálov. Pokiaľ presvedčila aj vás, neváhajte nás kontaktovať. Radi navrhneme optimálne riešenie izolácie pre vašu konkrétnu nehnuteľnosť.Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho so svojími priateľmiČlánky ktoré by sa Vám mohli páčiť


Neváhajte nás kontaktovať

SME CIZOLTECH

V prípade dodatočných otázok alebo cenovej ponuky nás neváhajte kontaktovať či už telefonicky alebo cez kontaktný formulár.Elektroinštalácie a kamerové systémy

Sádrokartónové systémy
Meno a Priezvisko

Váš e-mail

Váš telefón

Predmet správy


Správa


Obchodné informácie

CREATIVE SAN, s. r. o.
Smreková 3094/15
010 07 Žilina

IČO 46961429
DIČ 2023656954
IČ DPH SK2023656954

Kde nás nájdete ?

Žilinská cesta 559
Lietavská Lúčka 013 11

Pre konkrétne požiadavky neváhajte smerovať na patričné oddelenie.


© 2021 CIZOLTECH všetky práva vyhradené | O tento web sa stará KRIM TEAM