cizoltech.sk
ikona mobil cizoltech +421 905 200 601
ikona mail cizoltech izolacie@cizoltech.skNenechajte sa oklamať! 5 vecí, na ktoré si treba dávať pozor pri striekanej PUR izolácii

NÁŠ BLOG


streikané izolácie

Blog
08.10.2021
#Tipy & triky
Kvalitné, striekané izolácie CizolTech

Striekané PUR izolácie sú dnes veľký trendom, nečudo teda, že na trhu ich poskytuje čoraz viac firiem. Objavujú sa preto aj rôzne pochybné ponuky, ktoré lákajú na nízku cenu. Pokiaľ sa necháte navnadiť, riskujete, že izolácia vám bude s postupom času spôsobovať čoraz viac vrások na čele. Ako sa nenechať oklamať a vybrať si naozaj spoľahlivého dodávateľa striekaných PUR izolácií? Prinášame vám 5 tipov, na čo si dávať najväčší pozor.

1. Nie je pena ako pena

Existuje viacero druhov PUR peny, ktoré sa líšia svojím chemickým zložením. Napríklad, tvrdá pena s uzavretou bunkovou štruktúrou sa využíva na izoláciu zaťažovaných podláh, ale je absolútne nevhodná na izolovanie šikmých striech. Aby bola vaša nehnuteľnosť optimálne izolovaná, je potrebné využiť viacero druhov PUR pien. Ich kombinácia sa postará o dokonalé izolačné vlastnosti a správnu priepustnosť pár.

Na trhu však narazíte aj na firmy, ktoré sú schopné celú nehnuteľnosť izolovať len prostredníctvom jedného typu peny. Kvôli tomu výsledná izolácia nikdy nebude mať také výhodné vlastnosti, ako od nej očakávate. Vždy si preto dávajte pozor, aby ste aplikovanie PUR peny zverili do rúk odborníkom. Tí navrhnú najvýhodnejšie usporiadanie jednotlivých druhov, aby izolácia ako celok fungovala optimálne.

2. Pozor na UV žiarenie

Nevýhodou PUR peny je skutočnosť, že UV žiarenie zo slnka v nej môže spúšťať chemické procesy, v dôsledku ktorých stráca svoje vlastnosti. Na to, aby sa to nedialo, musí byť pena špeciálne chemicky upravená. Na povrch striekaných PUR izolácií, ktoré sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu, sa obvykle aplikuje špeciálny ochranný náter. Ten sa postará o to, že UV lúče nebudú prichádzať do priameho kontaktu s penou.

Spoľahlivý dodávateľ striekanej PUR izolácie by mal brať ohľad na UV žiarenie a poskytnúť vám riešenie, ktoré je voči nemu odolné. V opačnom prípade hrozí, že pena sa vám v priebehu niekoľkých rokov začne doslova rozpadať.

3. PUR pena v blízkosti komína

V porovnaní s inými izolačnými materiálmi je PUR pena citlivejšia na podpálenie. Pozor by ste si preto mali dávať v okolí komína nehnuteľnosti. Firma, ktorá vám bude aplikovať striekanú izoláciu, si musí byť vedomá tohto rizika a mala by navrhnúť riešenie, ktoré bude 100 % bezpečné. Aj v tomto prípade platí, že mnohí dodávatelia odolnosť voči požiaru zanedbávajú a vystavujú vás tak veľkému riziku.

4. Na kvalite peny naozaj záleží

Dodávatelia, ktorí lákajú na neuveriteľne nízke ceny, obvykle používajú lacnejšie druhy PUR peny. Tie, samozrejme, nikdy nedokážu zabezpečiť tak dobré vlastnosti ako drahšie typy. Problémová je aj ich odolnosť voči poveternostným vplyvom. Izolácia tak začne skôr degradovať a exponenciálne strácať svoje schopnosti.

Aby ste sa takýmto nemilým problémom vyhli, dbajte na to, aby dodávateľ používal naozaj kvalitné druhy PUR peny. Investícia do kvality sa vám v priebehu nasledujúcich rokov niekoľkonásobne vráti späť.

5. Aplikácia zohráva kľúčovú úlohu

Toto mnohí podceňujú. Výsledné vlastnosti striekanej PUR izolácie totižto neovplyvňuje len jej chemické zloženie, ale do výraznej miery sú predurčené práve spôsobom aplikácie. Na to, aby pena vydržala dlho spoľahlivo slúžiť, musia byť dodržané viaceré podmienky – optimálna vlhkosť, teplota peny či teplota povrchu. Pokiaľ tieto faktory nie sú v súlade s odporúčaním výrobcu, výsledná izolácia nemusí spĺňať očakávané požiadavky.

Vystrašili sme vás? Nebojte sa, nájsť spoľahlivú firmu, ktorá sa postará o kvalitnú aplikáciu striekanej PUR izolácie, nemusí byť tak náročné, ako by sa mohlo zdať. K dispozícii sme vám aj my. V oblasti striekaných PUR izolácií máme profesionálne zaškolený pracovný tým ľudí, kooperujeme s kvalitnými dodávateľmi a dodržiavame overené pracovné postupy. Radi vypracujeme návrh optimálneho riešenia pre vašu konkrétnu nehnuteľnosť s cenovou ponukou na mieru. Stačí nás kontaktovať!Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho so svojími priateľmiČlánky ktoré by sa Vám mohli páčiť


Neváhajte nás kontaktovať

SME CIZOLTECH

V prípade dodatočných otázok alebo cenovej ponuky nás neváhajte kontaktovať či už telefonicky alebo cez kontaktný formulár.Elektroinštalácie a kamerové systémy

Sádrokartónové systémy
Meno a Priezvisko

Váš e-mail

Váš telefón

Predmet správy


Správa


Obchodné informácie

CREATIVE SAN, s. r. o.
Smreková 3094/15
010 07 Žilina

IČO 46961429
DIČ 2023656954
IČ DPH SK2023656954

Kde nás nájdete ?

Žilinská cesta 559
Lietavská Lúčka 013 11

Pre konkrétne požiadavky neváhajte smerovať na patričné oddelenie.


© 2021 CIZOLTECH všetky práva vyhradené | O tento web sa stará KRIM TEAM