cizoltech.sk
ikona mobil cizoltech +421 905 200 601
ikona mail cizoltech izolacie@cizoltech.skStriekané PUR izolácie: kde všade sa dajú použiť a aké typy existujú?

NÁŠ BLOG


streikané izolácie

Blog
03.10.2021
#Tipy & triky
Kvalitné, striekané izolácie CizolTech

Kým v minulosti na trhu s izolačnými materiálmi dominovali najmä polystyrény, PIR dosky a minerálne vlny, v dnešnej dobe sa do popredia tlačí najmä PUR izolácia. Tá prináša široké možnosti uplatnenia pri výstavbe a rekonštrukcii rodinných domov, bytoviek či priemyselných objektov. My vám v nasledujúcich riadkoch objasníme, kde konkrétne sa dá využiť a z akých typov PUR peny si môžete vyberať.

Čo je to vlastné tá striekaná PUR izolácia?

Striekaná PUR izolácia je dvojzložkový materiál, ktorý sa aplikuje prostredníctvom špeciálnej striekacej pištole svetoznámej značky Graco. Na rozdiel od izolačných dosiek sa preto oveľa jednoduchšie prispôsobí tvaru izolovaných plôch a dostane sa do všetkých škár. Reakciou dvoch zložiek vzniká polyuretán, ktorý zabezpečuje výborné tepelné vlastnosti. Chemická štruktúra PUR izolácie sa líši v závislosti od konkrétneho typu peny.

Izolačné vlastnosti PUR peny

Striekaná PUR izolácia sa vyznačuje perfektnými hydroizolačnými a tepelnoizolačnými vlastnosťami. Naviac však dokáže eliminovať aj zvukové vlny, takže poskytuje aj istú mieru hlukovej izolácie. Vďaka všetkým týmto schopnostiam je možné využiť ju na izolovanie podláh, stien a rôznych druhov striech či stropov.

Typy striekaných izolácií

Podľa chemickej štruktúry delíme PUR peny na 4 základné druhy.

Tvrdá pena z uzavretou bunkovou štruktúrou

Tento druh PUR peny sa používa na izoláciu podláh, ktoré sú pravidelne zaťažované. Vďaka uzatvorenej bunkovej štruktúre má vysokú pevnosť v tlaku a menšie pružné vlastnosti. Benefitom vysokej pevnosti je aj skutočnosť, že takáto PUR pena dokáže prispieť k celkovej štruktúrnej odolnosti stavby a má výborné zvukovo-izolačné vlastnosti pre hlboké tóny.

Tvrdá PUR pena s uzavretou bunkovou štruktúrou zabraňuje prechodu vlhkosti z podkladu a taktiež poskytuje vynikajúcu tepelnú izoláciu.

Polotvrdá pena s uzavretou bunkovou štruktúrou

Polotvrdá pena má široké možnosti uplatnenia – často sa využíva na izoláciu stien, šikmých striech, ale dokonca aj podláh. Avšak, takých, ktoré nie sú pravidelne zaťažované (napríklad, podláh v podkroví). Má o niečo nižší koeficient tepelnej vodivosti ako tvrdá pena, preto má ešte lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Zároveň je mäkšia a pružnejšia.

Mäkká pena s otvorenou bunkovou štruktúrou

Mäkká PUR izolácia sa vyznačuje malým difúznym odporom prestupu pár. Ten majú na svedomí väčšie otvorené póry. Nie je hydroizolačná, avšak stále si zachováva vynikajúce tepelnoizolačné a zvukovo-izolačné vlastnosti. Najčastejšie sa využíva na vnútornú izoláciu šikmých striech, stropov a stien drevostavieb.

Rýchlovytvrdzujúca polyurea

Vrstva rýchlovytvrdzujúcej polyurei disponuje vynikajúcimi hydroizolačnými vlastnosťami. Zároveň však poskytuje veľmi dobrú tepelnú izoláciu. K benefitom patrí taktiež výborná odolnosť voči chemikáliám a UV žiareniu. Využívaná býva pri riešení detailov a prestupov cez hydroizolačný systém striech, stropov a stien.

Je striekaná PUR izolácia vhodná aj pre vás?

Ako si môžete vydedukovať z predchádzajúcich odsekov, striekané PUR izolácie majú široké možnosti uplatnenia. Dôležité je vybrať si správny typ izolácie podľa konkrétnej aplikácie. S tým si však nemusíte lámať hlavu. Pokiaľ využijete naše služby striekania izolácií, vopred vám navrhneme optimálne riešenie pre vašu nehnuteľnosť.

Striekané PUR izolácie sa používajú pri výstavbe a rekonštrukcií rodinných domov, bytoviek, poľnohospodárskych objektov a priemyselných hál. Vďaka ich vynikajúcim vlastnostiam a kompatibilite so širokým spektrom materiálov sa dajú použiť v rámci rôznych konštrukcií.

Pýtate sa, aké sú vlastne výhody striekaných PUR izolácií? Prečo by ste ich mali uprednostniť pred inými izolačnými materiálmi? Odpoveď na túto otázku vám prinášame v TOMTO článku na našom blogu.Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho so svojími priateľmiČlánky ktoré by sa Vám mohli páčiť


Neváhajte nás kontaktovať

SME CIZOLTECH

V prípade dodatočných otázok alebo cenovej ponuky nás neváhajte kontaktovať či už telefonicky alebo cez kontaktný formulár.Elektroinštalácie a kamerové systémy

Sádrokartónové systémy
Meno a Priezvisko

Váš e-mail

Váš telefón

Predmet správy


Správa


Obchodné informácie

CREATIVE SAN, s. r. o.
Smreková 3094/15
010 07 Žilina

IČO 46961429
DIČ 2023656954
IČ DPH SK2023656954

Kde nás nájdete ?

Žilinská cesta 559
Lietavská Lúčka 013 11

Pre konkrétne požiadavky neváhajte smerovať na patričné oddelenie.


© 2021 CIZOLTECH všetky práva vyhradené | O tento web sa stará KRIM TEAM